"КОНСТАНТА ЛІМІТЕД" ТОВ
тел.: (044) 502-8845
О компанииПрайсыПортфолиоНовостиСтатьи
Просмотров
1585482
Новости

25 Лютого. Ювілей з нагоди дня народження Лесі Українки.

25 Лютого. Ювілей з нагоди дня народження Лесі Українки.

Леся Українка – творчий псевдонім  Лариса Косач-Квітка. Народилася 25 лютого 1871 р. у Новоград-Волинському (Зв’ягелі) на Волині (теперішня Волинська та частини Рівненської, Тернопільської, Житомирської і Хмельницької областей). Померла 1 серпня 1913 р. в Сурамі (Грузія) на Кавказі. Похоронена в Києві.

Свій духовий розвиток завдячує вона дуже сприятливому оточенню в батьківському домі. Мати її — письменниця Олена Пчілка, батько — юрист, високоосвічений поміщик, який дуже любив літературу і живопис. Серед близького оточення майбутньої поетеси були відомі культурні діячі: М. Драгоманов (її дядько по матері), М. Старицький, М. Лисенко. Все це сприяло ранньому входженню Лесі в літературу: в дев'ять років вона вже писала вірші, у тринадцять почала друкуватись. Крім рідної, української, Леся вивчала також інші мови та літератури, історію України та світову історію, філософію, історію культури та релігії.

Але успіхи на літературному полі не йшли в парі з особистим щастям. Ще в дитинстві вона захворіла на туберкульоз костей. Вона постійно перебувала під лікарською опікою, виїздила закордон до Відня й Берліну, де піддалася операції, і не раз цілими місяцями змушена була лежати в ліжку. До поправи здоров’я вона щозими виїздила на Крим, на Кавказ, до Єгипту й Італії. Серед найтяжчих хвилин вона написала свої найкращі твори. Історію кохання Лесі Українки часто розпочинають із Сергія Мержинського, але і цей етап життя був сповнений душевних мук від нелюдських стражданнь вмираючого товариша, що в подальшому спрямовується в широке русло вибору людиною життєвого шляху і тієї ідеї, якій вона служить увесь свій вік. Як і Франка, так і її творчість була глибоко національна в своїй основі, всім своїм змістом пов’язана з життям українського народу. З 1893 року вона перебуває під таємним наглядом, за те що підтримує тісні зв'язки з особами, які були на засланні і багатьма студентами “сумнівної політичної благонадійності”. У 1898 році у “Літературно-науковому віснику” з'являється стаття І. Франка про творчість Лесі Українки, в якій він ставить поетесу в один ряд з Шевченком.

7 серпня 1907 р. Леся Українка та Климент Квітка офіційно оформили шлюб. Останні роки життя Л. Косач-Квітки пройшли в подорожах на лікування до Єгипту й на Кавказі. Разом із чоловіком, К. Квіткою, вона працювала над зібранням фольклору, інтенсивно опрацьовувала власні драми та хвороба невблаганно прогресувала. Перемагаючи тяжкі страждання, вона знаходила силу працювати. На Кавказі вона все частіше згадувала волинське дитинство, перед нею поставали картини задумливої поліської краси. Так виникла “Лісова пісня”. На звістку про важкий стан Лариси Петрівни в Грузію приїхала її мати, і  власне їй письменниця диктувала проекти своїх ще не дописаних творів. Померла Леся Українка 1 серпня 1913 р. в Сурамі у віці 42 років. Похована на Байковому в Києві.

Літературна спадщина Лесі Українки складається з ліричних поезій (збірки: «На крилах пісень», «Думи і мрії», «Відгуки»), поем («Русалка», «Роберт Брюс», «Давня казка»), драматичних поем («Блакитна троянда», «У пущі»), віршованих драм, з яких найкраща є «Лісова пісня» (написана за кілька днів хвороби у над важкому стані). Леся Українка також писала прозою («Така її доля», «Жаль», «Над морем»).

Твори Лесі Українки, крім великого ідейного значення, мають ще й високу мистецьку вартість. Вона у своїх ліричних поезіях, у своїх епічних поемах і передусім у своїх драматичних творах увела нові засоби мистецького слова, нові форми вислову, мелодію вірша. Письменницький талант Лесі Українки найсильніше виявився в драматичних творах. До них вона брала теми з Біблії, старинної історії, з часів середньовіччя, з французької революції.

І поетичні і драматичні твори Лесі Українки займають високо почесне місце в українській літературі. В них виявились не тільки великий поетичний талант письменниці, її глибока й широка освіта, але і її гаряча любов до рідного краю та її сміливість в обороні прав українського народу до власного повного, самостійного національного й державного життя.

Джерело: http://www.konstanta.kiev.ua/ua/publications/str440/19264

25.02.2014

Контакты
"КОНСТАНТА ЛІМІТЕД" ТОВ

тел: (044) 502-8845
e-mail: konstantaltd@gmail.com
skype: green-konstanta
Портфолио
Метал, металопрокат : Металл, металлопрокат
Метал, металопрокат : Металл, металлопрокат
Аерозоль "New Ton" : Емаль, Ґрунтовка, Лак
Аерозоль "New Ton" : Емаль, Ґрунтовка, Лак